Pirmą kartą šioje svetainėje? Užsiregistruokite


Slaptažodžio priminimas
Titulinis > Vadovėlių komplektai > Technologijos > Konstrukcinės medžiagos 7-10

Konstrukcinės medžiagos 7-10

Konstrukcinės medžiagos 7-10

Autorius: Alvyda Pacevičiūtė, Vidas Augustinavičius, Juozas Lekarevičius, Marius Narvilas
Dalykas: Technologijos
Klasė: 10 klasė

Vadovėlio komplektą sudaro:

Skaityti vadovėlio ištrauką (spauskite čia.)

  • Metodinės rekomendacijos (skaityti čia)

 

Vadovėliai „Konstrukcinės medžiagos 7-10" ir „Mityba 7-10" sudaro vieną komplektą su 2010 metais jau išleistas „Elektronikos" ir Tekstilės" vadovėliais 7-10 klasei.

Jie skirti ne tik pagrindinei mokyklai , bet ir gimnazijų 1 bei 2 klasei. Būtent šioms klasėms skirti abiejų vadovėlių skyriai Gaminių dizainas ir Darbo pasaulis ir profesijos. Čia mokiniai sužinos apie ūkio šakas, profesijas, darbo organizavimo principus ir t. t. Be to, vadovėliuose pateiktus projektinius darbus mokytojas, atsižvelgdamas į mokinių gabumus, gali paskirti ne tik 7-8 klasės, bet ir 9-10 klasės mokiniams. Be to, vadovėliuose aprašyti prietaisai, įrankiai, apie kuriuos mokomasi jau 7 ir 8 klasėje, yra aktualūs ir devintokams bei dešimtokams, nes orientuoja mokinius į amatininkišką ir pramoninę veiklą, t.y. į tai, ką kai kurie iš jų rinksis baigę gimnaziją;

Kita svarbi naujovė - skyrius Mokomieji dalykai per technologijų pamokas. Mokiniai galės susieti su technologijos pamokomis, ko jie mokėsi per kitų dalykų pamokas.

Naujųjų vadovėlių struktūra suderinta su jau išleistais ir daugelio mokinių bei mokytojų gerai įvertintais technologijų vadovėliais V-VI klasei, todėl ją suvokti bus lengva visiems.

Skyrių pradžioje pateikiami klausimai Ką sužinosiu? Ko išmoksiu? Kaip to galėsiu išmokti? Kur tai galėsiu pritaikyti? padės mokiniui susikoncentruoti, rasti reikiamos informacijos ir stiprinti mokymosi motyvaciją.

Vadovėliuose medžiaga struktūruota ir pateikta taip: veiklos sričių seka (projektavimas, informacija, medžiagos, technologiniai procesai ir jų rezultatai). Skyrius Dizainas ir ergonomika jau ne naujiena, tačiau VII-X klasės mokiniams pateikiama nauja šio skyriaus pavadinimą atitinkanti naudinga medžiaga (pvz., techninė užduotis, kuo jis skiriasi nuo temos, kaip išmokti kurti gaminius pagal techninę užduotį ir t. t.)

Vadovėliuose pateikiama užduočių sistema sudaro puikias sąlygas ugdymui individualizuoti ir diferencijuoti. Atsižvelgdamas į mokinių gebėjimus ir ankstesnio mokymosi pasiekimus, mokytojas gali parinkti mokiniams jų pasiekimo lygį atitinkančias užduotis. Galima derinti frontalų, grupinį ar individualų darbą.

Tekstai iliustruojami gausybe spalvotų nuotraukų, piešinių, schemų ir lentelių, kurios turėtų skatinti geriau suvokti medžiagą.

Informacija tik prisijungusiems vartotojams

Šiame puslapyje yra informacijos skirtos registruotiems svetainės naudotojams. Šią informaciją pamatysite užsiregistravę ir prisijungę. Užsiregistruoti galite čia, o prisijungti galite įvesdami savo el. pašto adresą ir slaptažodį puslapio viršuje.