Pirmą kartą šioje svetainėje? Užsiregistruokite


Slaptažodžio priminimas
Titulinis > Vadovėlių komplektai > Literatūra > Literatūra 7

Literatūra 7

Literatūra 7

Autorius: Nijolė Černauskienė, Vilda Skairienė, Loreta Žvironaitė
Dalykas: Literatūra
Klasė: 7 klasė

Vadovėlio LITERATŪRA komplektą VII klasei sudaro:

  • Vadovėlis (turinys). 1-oji ir 2-oji knyga

        Skaityti vadovėlio ištrauką (spauskite čia.)

  • Mokytojo knyga. 1-oji ir 2-oji dalis

 

Jei klaustumėte, kuo vaikus galėtų sudominti šis vadovėlis, atsakytume ne savo, bet prancūzų autoriaus Danielio Penako žodžiais:

* Neskaityti.

* Praleisti puslapius.

* Nebaigti skaityti.

* Dar kartą skaityti tą pačią knygą.

* Skaityti bet ką.

* Susitapatinti su veikėju.

* Skaityti bet kur.

* Skaityti tik knygos epizodus.

* Skaityti garsiai.

* Perskaičius patylėti.

Tiesa, šie teiginiai skiriami ne vadovėliui, o knygai, kurią šiandien pamirštame ir net nesusimąstome, kad skaitydami galime patirti džiaugsmą, malonumą, laimę. Ar vadovėlis gali išpildyti šias svajones? Sakome, kad gali, nes mūsų vadovėlis kviečia atrasti, pažinti, kurti, svajoti ir  paimti knygą į rankas.

Vadovėlio turinys atitinka pagrindinio ugdymo Bendrąsias programas, tačiau neapsiriboja tik formaliais kriterijais.  Dėmesys telkiamas ne tik į literatūrinio ugdymo prioritetus, bet ir su jais susijusias amžinųjų vertybių paieškas. Mūsų kredo: keliauti per vertybių pasaulį, jį pažinti, pajusti, pamilti...

Literatūros vadovėlį sudaro dvi knygos. Kiekvienoje rasime po tris skyrius, kuriuose skaitysime įvairių tautų rašytojų kūrinių, analizuosime skirtingus žanrus, aiškinsimės tekstų prasmes.

Įžengę į šiųmetį literatūros pasaulį, atsidursime kryžkelėje, kur siūloma tarsi pasakos herojui pasirinkti kryptį: Gyvenimas- kelionė?, Kelionė - klajonė..., Į kairę pasuksi..., Dešinėn patrauksi..., Tiesiai nueisi..., Ką prieisi? Kaip manote, ar tai, kas vienam prasminga, kitam atrodo be vertės? Ar visada sunku prasibrauti ten, kur užrakinta? Kas padeda atverti paslaptingas duris? Šie ir daugiau kitokių klausimų Jums iškils kryžkelėje, todėl nepamirškite: „Mato tasai, kas žiūri."

Kiekviena pamokos atlanka pradedama skyreliu Šiandien. Tai mokymosi uždaviniai. Toliau skaitysite pamokos tekstą - prozą, poeziją ar dramą. Į tekstą įsiterps skyrelis Skaitome ir suvokiame. Tai klausimai ir užduotys iš tam tikros teksto dalies. Pamokos gale rasite skyrelį Suvokiame ir kuriame - apibendrinamąsias pamokos užduotis- ir skyrelį Įsidėmėkime! - literatūros sąvokų apibrėžimus. Skyriaus pabaigoje esantis skyrelis Švyturys papasakos apie rašytojus, o Minčių mūšoje pasirengsite atlikti kalbos ugdymo užduotį, kuri leis keliauti prie kito skyriaus kryžkelės. Įdomių kelionių!