Pirmą kartą šioje svetainėje? Užsiregistruokite


Slaptažodžio priminimas
Titulinis > Apie „Šok“ seriją > Naujienos > Naujienos > Pasibaigus pamokoms parodoje „Mokykla 2012“...

Naujienos

Pasibaigus pamokoms parodoje „Mokykla 2012“... | 2012 11 29 | Naujienos

Lapkričio 23-25 dienomis praūžė didžiausias renginys Lietuvos švietimo bendruomenei – paroda „Mokykla 2012“, kurią organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras. Antrą kartą Vilniuje, parodų ir kongresų centre LITEXPO vykusioje parodoje apsilankė tūkstančiai švietimu besidominčių žmonių. Parodos „Mokykla 2012“ organizatorių duomenimis, registruojamuose edukaciniuose renginiuose iš viso dalyvavo per 6 000 lankytojų, iš jų apie 80 proc. mokytojų.

Leidykla „Šviesa“ ir „Alma littera sprendimai“ prisidėjo prie šiųmetės parodos idėjos „Laimingai augti!” įgyvendinimo, todėl mokytojams, mokiniams, jų tėvams, švietimo administracijų darbuotojams pasiūlė daug įvairių renginių – improvizuotų pamokų, kurias įdomiai vedė patyrę lektoriai, mokomųjų priemonių autoriai, mokytojai ekspertai. Šie renginiai vienas po kito vyko netradicinėse aplinkose -  interaktyviosiose „Žodžių“, „Skaičių“ ir „Spalvų“  klasėse bei „Šviesa“ ir „Alma littera sprendimai“ stende esančioje „Ateities klasėje“.

Būti aktyviais pamokų dalyviais, ne tik stebėti, klausyti, bet ir klausti, praktiškai išbandyti siūlomas naujoves galėjo visi – nuo ikimokyklinuko iki žilagalvio senjoro. Pamokos buvo originalios ir nepasikartojančios, spalvingos savo idėjomis, įtraukiančios ir įkvepiančios kūrybai, atskleidžiančios paprastus, realiai mokykloje įgyvendinamus sprendimus, kaip mokyti ir kaip mokytis

Turbūt todėl „Šviesos“ leidyklos organizuotuose renginiuose interaktyviose klasėse ir „Ateities klasėje“ per 3 dienas apsilankė virš dviejų tūkstančių įvairaus amžiaus parodos lankytojų!

Kol mokytojai ir mokinių tėvai būriavosi prie leidyklos „Šviesa“ ir „Alma littera sprendimai“ stendo mokomųjų priemonių lentynų, mokiniai greitai išbandė interaktyviojo stalo, lentos, balsavimo pultelių, mobiliųjų laboratorijų LabDisc, telpančių delne,  ir kitų įrenginių teikiamas galimybes. Vaikai lyg susitarę tvirtino, kad su šiomis priemonėmis mokykloje jiems mokytis būtų žymiai įdomiau, patogiau ir paprasčiau… Tenka pripažinti, kad dabartiniams mokiniams technikos naujovės greitai tampa savais ir lengvai valdomais įrankiais.

Tačiau, kad mokomoji veikla pamokose būtų įdomi ir efektyvi, neužtenka panaudoti tik techninę įrangą, reikalingas ir tinkamai parengtas skaitmeninis mokymosi turinys bei mokytojo kompetencija, kaip organizuoti mokinių veiklą ir tikslingai taikyti popierines, skaitmenines ir technines priemones.

„Šviesos“ leidykla parodoje pristatė ne tik parengtas atskiras mokomąsias priemones, bet ir kompleksinį sprendimą, susiejantį popierinius leidinius, skaitmeninį mokymosi turinį, naujausias technologijas, metodines priemones ir pagalbą mokytojui.

Leidyklos „Šviesa“ organizuotų pristatymų apžvalgą su nuotraukomis rasite čia. 

Pristatymų medžiagą (pdf formatu) rasite čia.

 

 

 

 

Atgal į sąrašą